Serverless i jego korzyści

Mniej znaczy więcej! Przysłowie, które niejednokrotnie padło z naszych ust, a w wielu dziedzinach idealnie się sprawdza. Czy to samo można powiedzieć o przetwarzaniu danych? To właśnie w tym sektorze mamy do czynienia z usługami serverless, ale od początku.

Jak rozumieć pojęcie serverless?

Bezserwerowe przetwarzanie danych będzie najlepiej oddającym treść tego angielskiego słowa wyrażeniem. Pod nim kryją się zarówno usługi jak i technologie, które należy wdrożyć aby firma mogła funkcjonować w imię zasad serverless. W praktyce opiera się to na dwóch filarach, którymi przedsiębiorca nie musi się już martwić. Pierwszym jest brak konieczności tworzenia własnej infrastruktury, a drugim brak konieczności posiadania własnych serwerów.

Aplikacja chmurowa

No dobrze, skoro nie potrzebujemy serwera, to gdzie zostają przechowywane nasze dane? Serverless to usługa umożliwiająca wykorzystanie technologii chmurowej, dopuszczająca tworzenie aplikacji. Wiele firm, które skorzystało z tych usług ceni jej oszczędność, gdyż ucina ona koszta nieużywanych serwerów a także minimalizuje problemy związane z ich infrastrukturą.

Usługi zewnętrzne

Serverless jest w zasadzie odpowiednikiem cloud computing, czyli chmury obliczeniowej. Chcąc jak najlepiej wykorzystać wszystkie jej właściwości dobrze jest zatrudnić profesjonalną firmę zewnętrzną, która weźmie pod skrzydła istotne sektory naszego przedsięwzięcia. Takie usługi proponuje Zdalny Amin, firma outsourcingowa, której zaufało już wielu przedsiębiorców. Dokładniejsze zapoznanie się z tematem będzie możliwe dzięki darmowym konsultacjom, które pozwolą wybrać opcję idealną nawet dla najbardziej wymagających klientów.

Kwestie związane z wdrożeniem usług serverless

Wprowadzenie technologii serverless do firmy może przynieść korzyści w wielu sektorach gospodarki. Pierwszym jest ograniczenie kosztów. Serwery muszą działać nieustannie, aby wspomagać strony internetowe, co redukuje się do minimum kiedy przechodzimy do technologii chmurowej. Pozwala to także, na skrócenie etatów części administratorów, którym możemy powierzyć inne zadania.

Kolejnym pozytywnym aspektem będzie skalowalność, czyli wykrycie zwiększonego ruchu i odpowiednie przeskalowanie danych jego funkcji.

Wprowadzenie usług technologii serverless może przyczynić się do obniżenia kosztów oraz oszczędności czasu. Każda firma powinna dokładnie zapoznać się z możliwościami jego daje chmura obliczeniowa oraz wybrać najodpowiedniejsze pod swoje wymagania. Serverless to trend, który stale się rozwija i z dnia na dzień zyskuje na popularności.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *