Jak sobie ułatwić blogowanie w WordPressie

Wielu z nas przyszedł kiedyś do głowy pomysł założenia własnego bloga, spora część faktycznie spróbowała, ale nie każdy przeszedł przez ten proces łatwo i bezstresowo. Skupmy się więc, co zrobić aby blogowanie było przyjemne i “bezbolesne”. WordPress oferuje szeroką gamę różnorodnych funkcji, które ułatwią nam wejście do świata blogosfery.

Bloguj z WordPressem

Wydawać by się mogło, że blogowanie z użyciem WordPressa będzie proste dla każdego, jednak nie zawsze tak jest. Chcielibyśmy przedstawić kilka trików, które nawet doświadczonym blogerom mogą ułatwić pracę.

Prosty motyw

Mogłoby się wydawać, że użycie prostych motywów sprawi, że nasz strona będzie nudna i małowartościowa. Nic bardziej mylnego, prostota zawsze jest w cenie, a jeżeli potrafisz ją dobrze wyeksponować twoja strona zyska na czytelności a także funkcjonalności.

Zatrzymaj swoich odwiedzających

Jednym z najlepszych taktyk, które możemy zastosować na naszym blogu jest automatyczne pojawianie się przykładowych, kolejnych postów ze storny na końcu każdego wpisu. Pozwala to, na zatrzymanie użytkownika na dłużej, zwracając uwagę na kolejne artykuły. WordPress umożliwia nam taką opcję za pomocą dodatkowych wtyczek, z czego każdy przyszły blogger powinien korzystać.

Oszczędzaj czas na doborze zdjęć

Szata graficzna to bardzo istotny element każdej strony internetowej, jednak ilu z nam nie zdarzyło się spędzić godziny na pisaniu tekstu, a następnie trzech godzin na szukanie odpowiedniego zdjęcia na różnych stronach? WordPress to także doskonałe miejsce na wybór odpowiednich fotografii, po raz kolejny dzięki zainstalowanym wtyczką. Można tutaj posłużyć się gotowymi, proponowanymi przez WordPressa ilustracjami, lub pobrać plugin (np. Meow Gallery) i cieszyć się dostępem do miliona zdjęć, które łatwo wyszukamy przy użyciu słów kluczy.

Blogowanie wymaga czasu, lekkiego pióra, a także podstaw z zakresu informatyki. Dobry bloger to także web designer, dlatego chcąc wybić się w blogosferze należy łączyć w sobie cechy kilku profesji. Najważniejsze, to aby pisać o rzeczach, które lubimy, gdyż to właśnie wtedy blogowanie przyniesie nam najwięcej satysfakcji a także przyjemności, a jeżeli możemy ten proces ułatwić używając dostępnych opcji WordPressa, to pozostaje już nic innego jak tylko zacząć tworzyć.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *